BSH

itelligence Türkiye ile birlikte, prototipi üzerinde çalıştığımız, insan gücüyle yapılan katma değeri düşük işlerin otomatize edildiği Robotik Süreç Otomasyonu (Robotik Process Automation | RPA) projesini hayata geçirdik. Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde satın alınan bir ürünümüzün ertesi gün yapılacak teslim ve montaj işlemleri, artık robot bir yazılım tarafından planlanıyor. İş birliğimizde 3 yılı geride bırakırken, artık itelligence çalışanları fabrikalarımızın yanı sıra Çerkezköy ve Ümraniye’deki ana merkezlerimiz ile Rusya’daki operasyonlarımızı destekler konuma geldi.

Berke Menekli, BSH BT Başkan Yardımcısı

BSH Grubu 42 fabrikasında ürettiği inovatif beyaz eşya aletlerini 48 ülkedeki 80 şirketi aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor. Bu 42 fabrikadan en büyüğü ise Çerkezköy, Tekirdağ’da bulunuyor. 550.000 m2 alana kurulu Çerkezköy tesisi 6,2 milyon birim kapasiteye sahip. 2005 yılından bu yana yaptığı 1 milyar Euro yatırımla Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi konumunda bulunan BSH Türkiye, markaları Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo ile enerji verimliliği ve inovasyonda dünya şampiyonu ürünlerini ülkemizde geliştiriyor, üretiyor ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor.

挑战和益处

Hedefler

  • Satış sonrası müşteri memnuniyetinin artırılması
  • SQL veri tabanı güncellemeleri için etkili zaman planı yapılması
  • Bayilerin prim sisteminin gerçek zamanlı veriler aracılığıyla mükemmelleştirilmesi
  • Ana malzeme deposundan gelen üretim bilgisiyle transfer siparişi yaratma sürecinin optimize edilmesi
  • Lojistik faturalarının onay sürecinin hızlandırılması

Çözüm

  • Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

Faydalar

  • Çok daha kolay, hızlı ve hatasız gerçekleşen ürün teslim ve montaj operasyonları
  • Optimize edilmiş insan gücüyle yapılan katma değeri düşük işler
  • Herhangi bir ArGe yatırımı yapmadan iş çözümleriyle ilgili hayata geçirilen yenilikçi fikirler

BSH Başarı Hikayesi

İnovatif Beyaz Eşya Ürünleri Dünyaya İhraç Ediliyor

Bosch grubunun bir parçası olan ve tüm dünyada 60 bin çalışanı bulunan BSH’a ait en büyük fabrika ülkemizde Tekirdağ’da yer alıyor. BSH Türkiye aynı zamanda, Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya, Beyaz Rusya ve Asya Pasifik bölgelerinden oluşan 130 ülke ve 9 üretim tesisinin sorumluluğuna sahiptir. Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi sertifikasına sahip olan BSH Türkiye, bu sayede ülkemizde geliştirdiği patentli teknolojilere sahip inovatif ürünleri dünya pazarlarına ihraç ediyor.

BSH BT Başkan Yardımcısı itelligence ile tanışma hikayesini şöyle özetliyor: “2016 yılında parçalı yapımızı nasıl konsolide edebiliriz diye düşünürken itelligence ile tanıştık. Hem montan hem de kapsam olarak böylesine büyük bir projeye itelligence’ın uçtan uca destek verebiliyor olması bu yolculuğa onlarla çıkmamızdaki belirleyici en önemli faktörlerden biriydi. Rusya da dahil olmak üzere Türkiye’deki fabrikalarımızdaki operasyonlarımızda itelligence’ın deneyimli çalışanları yer alıyor. Standart danışmanlık hizmeti alarak başladığımız iş birliğimizde şu anda AMS modeline doğru ilerliyoruz.”


联系我们
联系我们

有任何问题,请联系我们