Penti

İş dünyası karmaşık hale geldikçe perakendeciler stok seviyelerini, ürünlerdeki değişiklikleri, tedarik zincirlerini ve benzeri unsurları gerçek zamanlı olarak görme ihtiyacı duyuyor. SAP S/4HANA sayesinde tüm bu verilere tek bir noktadan erişebiliyoruz. Böylece yeni iş modelleri geliştirme sürecini hızlandırıyor, yeni gelir fırsatları oluşturabiliyor ve müşterilerimizin bizden bekledikleri deneyimi sunabiliyoruz."

Sami Kariyo, Yönetim Kurulu Başkanı, Penti

Türkiye‘de iç giyim, bacak giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde en çok tercih edilen ve Avrupa‘nın en büyük 2‘nci ince kadın çorabı üreticisi Penti, Türkiye genelinde 63 ilde 365, yurt dışında ise Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya 30‘u aşkın ülkede 170 mağaza olmak üzere toplam 535 mağazada hizmet sunuyor.

Herausforderungen und Vorteile

İhtiyaçlar

  • Hızla değişen müşteri ihtiyaçlarının karşılanması
  • Stok verimliliğini artırmak
  • Yenilikçi ürünleri pazara daha hızlı sunmak
  • İç pazardaki konumunu güçlendirmenin yanı sıra global olarak da güçlü büyümesini sürdürmek

Çözüm

  • SAP® S/4HANA

Faydalar

  • Finansal süreçlerin şeffaflığı artırılarak, veri kalitesini artırmak
  • Online satış verilerine gerçek zamanlı bağlanabilme ve konsolide edebilme yetisi oluşturmak
  • Geleneksel uygulamaların yerine daha sistematik ve kontrollü bir platform ile süreçlerin yönetimi
  • Operasyonel verilerin anlamlandırılmasıyla faydalı stratejik iç görüler/öngörüler sağlanması

Penti Başarı Hikayesi

Penti, dijital dönüşüm projesiyle global pazarda güçleniyor

Türkiye‘de iç giyim, bacak giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde en çok tercih edilen ve Avrupa‘nın en büyük 2‘nci ince kadın çorabı üreticisi Penti, hızla değişen müşteri taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için itelligence danışmanlığında SAP S/4HANA ile dijital dönüşüm projesini hayata geçirdi. Türkiye genelinde 63 ilde 365, yurt dışında ise Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya 30‘u aşkın ülkede 170 mağaza olmak üzere toplam 535 mağazada hizmet sunan Penti dijital dönüşüm yatırımı sonucunda Türkiye’deki lider konumunu çevre ülkelere taşıyarak, global bir marka olma yolunda ilk adımını atmış oldu.

Dijitalleşmeyle birlikte değişen müşteri davranışları doğrultusunda artan beklentilere doğru zamanda, doğru şekilde cevap verebilmek üzere tasarlanan Penti projemiz kapsamında; Türkiye ve Kıbrıs dahil olmak üzere 2 farklı şirkette S/4HANA geçişi yapılırken, SAP CAR‘ın kampanya
(PMR), fiyat (OPP), kasa (POS DM), ana veri (DDF) yönetimi modülleri, tüm satış kanalları için hayata geçirildi. Basit ve kullanımı kolay ara yüze sahip SAP S/4HANA çözümüyle birlikte Penti, iş süreçlerini entegre ederek, her sürecin her noktasına kolayca erişebiliyor, hızla değişen müşteri ihtiyaçlarına kolayca uyum sağlıyor, bölge, kategori, kanal ve ürün bazında gerçek zamanlı raporlama alabiliyor.

Yaklaşık 1 yıl gibi kısa bir sürede canlıya geçen projenin hayata geçirilme sürecinde, müşteri beklentilerini doğru bir şekilde karşılayabilmenin yanı sıra, finansal süreçlerin şeffaflığı artırılarak, veri kalitesini artırmak, online satış verilerine gerçek zamanlı bağlanabilme ve konsolide
edebilme yetisi oluşturmak ve geleneksel uygulamaların yerine daha sistematik ve kontrollü bir platform ile süreçlerin yönetimini gerçekleştirmek gibi sistematik ihtiyaçlar da ön plandaydı.

Gerçek Zamanlı Satışlara Dayalı Çok Kanallı Tedarik Operasyonu

Penti Yönetim Kurulu Baskanı Sami Kariyo, SAP S/4HANA yatırımının faydalarını şöyle yorumluyor; “İş dünyası karmaşık hale geldikçe perakendeciler stok seviyelerini, ürünlerdeki değişiklikleri, tedarik zincirlerini ve benzeri unsurları gerçek-zamanlı olarak görme ihtiyacı duyuyor. SAP S/4HANA çözümü sayesinde tüm bu verilere tek bir noktadan erişebiliyoruz. Böylece yeni iş modelleri geliştirme sürecini hızlandırıyor, yeni gelir fırsatları oluşturabiliyor ve müşterilerimizin bizden bekledikleri deneyimi sunabiliyoruz.”

Dijital dönüşüm alanında bu denli büyük bir atılım yaparak, Türkiye moda endüstrisinde bir ilke imza atan Penti, yerel ve global ekosistemin referans alacağı bir projeyi başarıyla hayata geçirmiş oldu. Activate metodolojisi kapsamında planlanan projemizin Romanya ayağı Ekim 2019 tarihinde hayata geçmiş olacak. Uçtan uca entegrasyon ve standardizasyon gibi uygulamaların yanı sıra projemiz kapsamında; kasa çözümü olarak NCR ve itelligence Türkiye ekibi tarafından geliştirilen it.pos çözümleri SAP CAR ile entegre bir şekilde kullanılıyor.

Lojistik süreçlerde birçok third parti şirketler ile eş zamanlı çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalar sonucunda, SAP ile kaynak planlama ve replenishment çözümlerinde, e-ticaret (B2C), toptan satış (B2B) ile satış kanallarında, depo yönetiminde (WMS) ve tedarikçi portalinde gerçek zamanlı entegrasyonlar yapıldı. Mağazacılık dinamiklerine ve iş ihtiyaçlarına karşılık gelen tüm süreçler uçtan uca SAP mimarisi ile yapılandırıldı.

Ähnliche Beiträge

Tüm Türkiye’de açtığı onlarca mağaza ile Koçtaş, geniş yerel tedarik zinciri ve uluslararası satın alma gücü sayesinde, yerli ve ithal çok sayıda marka ve ürünü uygun fiyatlar ve ödeme kolaylıkları ile tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Lesen Sie mehr
standard-profil-banner

1977 yılında Türkiye'de kurulan ve dünyanın dört bir yanındaki otomotiv üreticileri için sızdırmazlık profilleri üreten lider tedarikçi Standard Profil, cam kanalı, rocker panel, damlama, bagaj, gövde, kapı, kayar kapı gibi kauçuk veya PVC sızdırmazlık ürünleri sunmaktadır.

Lesen Sie mehr

Türkiye’nin köklü mobilya üreticilerinden Koleksiyon,1972’de Ankara’da başladığı yolculuğuna bugün 3 farklı showroom’un yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum ve Gaziantep satış noktalarıyla, Türkiye dışında ise, AB ülkeleri, Orta Doğu ve ABD merkezleriyle devam ediyor.

Lesen Sie mehr

Kontakt
Kontakt

Sie haben Fragen? Sie erreichen uns montags bis freitags von 8:00 bis 17:00 Uhr.