Outsourcing IT dla Wolters Kluwer

Grzegorz Fudala, GBS BackOffice Manager, Wolters Kluwer SA
itelligence świadczy dla nas kompleksowe usługi związane z rozwiązaniami SAP. W ich zakres wchodzą trzy podstawowe działania: hosting, administrowanie systemami i infrastrukturą informatyczną oraz zarządzanie i rozwój aplikacji.

Wolters Kluwer S. A. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych. Wolters Kluwer w 2014 roku osiągnęło €3.7 miliarda przychodu. Grupa obsługuje klientów w ponad 170 krajach i zatrudnia ponad 19,000 ludzi na całym świecie. Centrala firmy znajduje się w Alphen Aan den Rijn w Holandii. Akcje Wolters Kluwer są notowane na platformie Euronext w Amsterdamie (WKL), jak również uwzględnione w indeksie spółek giełdowych AEX and Euronext 100. Wolters Kluwer ma poziom 1 w amerykańskim programie kwitów depozytowych (ADR). ADRy są przedmiotem obrotu na rynku “over-the-counter” w USA (WTKWY).

Challenges et bénéfices

Korzyści

  • usprawnienie procesów biznesowych
  • optymalizacja kosztów
  • koncentracja na kluczowej działalności
  • uwolnienie zasobów personalnych i finansowych wewnętrznego działu IT do innych zadań
  • budowa przewagi konkurencyjnej dzięki zewnętrznym technologiom i kompetencjom
  • wyższy poziom bezpieczeństwa systemów SAP i ochrona danych
  • dostęp do wysokiej klasy specjalistów
  • dostęp do wiedzy i doświadczenia dostawcy outsourcingu IT

Przykład sukcesu Wolters Kluwer

Pełne wsparcie dla systemów SAP: hosting, administrowanie systemami i infrastrukturą informatyczną oraz zarządzanie i rozwój aplikacji.

Wolters Kluwer SA jest największym na polskim rynku wydawcą publikacji prawniczych, ekonomicznych i biznesowych. W ofercie wydawnictwa znajdują się m.in. publikacje elektroniczne, książki i czasopisma, ale także szkolenia i konferencje. Spółka od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi profesjonalistom z różnych branż: prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji a także administracji  państwowej i samorządowej, wspierając swoich klientów w podejmowaniu istotnych decyzji biznesowych. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są inwestycje w kapitał ludzki, konkurencyjna oferta oraz strategia rozwoju firmy. Aby efektywnie zarządzać swoimi zasobami i potencjałem, krajowy lider informacji profesjonalnej wybrał technologię SAP, wdrażając system SAP ERP (Enterprise Resource Planning), CRM (Customer Relationship Management) i BW (Business Warehouse) nad którymi pieczę sprawuje obecnie itelligence Sp. z o. o.

Wsparcie na trzy sposoby dla Wolters Kluwer

Zasoby IT niezbędne do obsługi systemów SAP Wolters Kluwer powierzył profesjonalistom, bo to według niego najlepszy sposób na optymalizację kosztów. « itelligence świadczy dla nas kompleksowe usługi związane z rozwiązaniami SAP. W ich zakres wchodzą trzy podstawowe działania: hosting, administrowanie systemami i infrastrukturą informatyczną oraz zarządzanie i rozwój aplikacji » – wymienia Grzegorz Fudala, GBS BackOffice Manager z Wolters Kluwer SA.

Wolters Kluwer, poza centralnym biurem w Warszawie, posiada rozbudowaną strukturę terenową w całej Polsce. System SAP wspiera najważniejsze procesy biznesowe firmy obejmujące finanse i księgowość, kadry i płace, sprzedaż i logistykę. « Nasz klient oferuje coraz więcej publikacji odpowiadając dynamicznie na potrzeby rynku. System SAP musi więc zapewnić nie tylko sprawną i bezawaryjną obsługę wszystkich procesów biznesowych Klienta ale również jego rozwój » – powiedział Paweł Stapf, odpowiedzialny w itelligence za rozwój i sprzedaż produktów i usług.

Wolters Kluwer

Na zewnętrznych serwerach

Swoje systemy SAP wydawca utrzymuje w należącym do itelligence data center w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Specjaliści obsługujący systemy Wolters Kluwer zapewniają usługi hostingu w formule 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Jest to szczególnie istotne dla Klienta oferującego swoje usługi on-line, który oczekuje od dostawcy usług hostingowych zapewnienia bezpieczeństwa danych i ciągłości działania. « Gdybyśmy chcieli samodzielnie utrzymywać infrastrukturę i systemy SAP musielibyśmy zainwestować we własne serwery i powiększyć wewnętrzny dział IT. W grę wchodziłyby ogromne koszty związane z zakupem i utrzymaniem sprzętu oraz rozwojem oprogramowania, a także koszty wynagrodzeń dodatkowych pracowników » – potwierdza Grzegorz Fudala. Zaletą outsourcingu IT jest jego elastyczność.

Przedsiębiorstwa potrzebują raz więcej, a raz mniej mocy obliczeniowych. Zewnętrzni partnerzy potrafią dynamicznie dostosować zakres usług do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa. « W modelu outsourcingowym zmiany oznaczające z reguły powiększanie zasobów informatycznych można przeprowadzić niemal natychmiast, co jest dużą korzyścią dla wymagających klientów działających na zmiennym i nieprzewidywalnym rynku » – podkreśla Paweł Stapf.

Siły szybkiego reagowania

itelligence świadczy na rzecz Wolters Kluwer wsparcie aplikacyjne systemów SAP w dwóch modelach. Pierwszy dotyczy bieżącego utrzymania i drobnych prac rozwojowych. Drugi – obejmuje duże projekty związane z rozwojem aplikacyjnym systemów SAP m.in. roll-outy, upgrade’y i wdrożenia nowych funkcjonalności i modułów. Komunikację pomiędzy użytkownikami systemu SAP w Wolters Kluwer a specjalistami itelligence ułatwia dział service desk – centralny punkt przyjmowania i przetwarzania zgłoszeń, który stanowi pierwszą linię wsparcia Klienta. Pozostając jednocześnie w kontakcie z wszystkimi działami itelligence service desk zapewnia Wolters Kluwer dostęp do szerokiej, specjalistycznej wiedzy administratorów i konsultantów z różnych obszarów. Kontakt z service desk możliwy jest w trybie 24×7 jednym z trzech kanałów: telefon, email, strona www. Konsultanci service desk udzielają wsparcia w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim a także szwedzkim, węgierskim i włoskim.

Zaufanie procentuje

O wyborze itelligence na partnera technologicznego zadecydowało m.in. jego doświadczenie w konsultingu SAP i outsourcingu IT, a także w zarządzaniu dużymi zbiorami danych. Nie bez znaczenia było również własne centrum kompetencyjne, w którym stacjonarnie pracuje zespół doświadczonych konsultantów.

« Stawiamy na elastyczność, wszechstronność i najwyższą jakość świadczonych usług, dzięki czemu pozyskujemy nawet najbardziej wymagających klientów, którzy często są krajowymi, jeśli nie światowymi liderami różnych sektorów gospodarki » – dodaje Paweł Stapf.

W itelligence potwierdzają to certyfikaty: SAP Partner Center of Expertise, ISO 27001, ISO 20000, ISO 22301 oraz pozytywne wyniki corocznego badania satysfakcji klientów przeprowadzanego przez niezależne instytucje.
Stały transfer wiedzy pomiędzy 22 oddziałami itelligence na 4 kontynentach i stosowanie najlepszych praktyk (SAP Best Practices) pozwalają świadczyć usługi na wysokim poziomie, a Klientom korzystać w pełni z możliwości systemów SAP.

Planujesz projekt SAP? Napisz do nas.


Contact
Contact

Pour toute question, n'hésitez pas à nous contacter.