Silverline

Dijitalleşme yolculuğumuza 2011’de düğmeye bastık ve itelligence Türkiye ile çalışmaya başladık. Gerçekleştirdiğimiz dijital dönüşüm, üretimimizin %45’ini ihracata yönelterek 70 ülkeye hizmet verir hale gelmemizi sağladı. Bunda, Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz ilk ‘conversion’ projesinin payı bir hayli büyük.
Mustafa Laçin, Silverline CEO’su

Вызовы и результаты

Neden Conversion?

  • Veri merkezinin düşük performansı
  • Süreçlerin daha sade bir şekilde yönetilme ihtiyacı
  • Daha kaliteli veriye daha düşük maliyetle ulaşılması

Faydalar

  • Kritik iş süreçleri SAP S/4HANA üzerinden yeniden yapılandırıldı
  • Sistem perfomansındaki hız artışı diğer tüm süreçlere olumlu bir şekilde yansıdı
  • Büyük veri yönetimi daha kolay bir hale geldi
  • Kullanıcı dostu fiori ekranlarıyla çalışma imkanı
  • Custom Code Correction/Optimization

Çözüm

  • SAP S/4HANA Conversion Projesi

Silverline Dijital Dönüşümden Aldığı Güçle Geleceğini Planlıyor

Silverline Dijital Dönüşümden Aldığı Güçle Geleceğini Planlıyor

1994 yılında 25 kişilik bir ekiple kurulan Silverline markası bugün 1000 kişinin üzerinde bir ekiple, ankastre mutfak ürünleri alanında hem Türkiye içinde hem de Avrupa’da faaliyetlerine başarıyla devam ediyor. Yeniliği ve teknolojiyi kurulduğu günden bu yana vizyon ve misyonuna dahil eden Gümüş Grup’un SAP çözümleri ve itelligence’la olan tanışıklığı 2011 yılına kadar uzanıyor. Silverline, 2011’den bu yana itelligence’ın çözüm ortaklığıyla tüm grup şirketlerindeki iş süreçlerini tek noktadan kontrol ediyor.

Artan teknoloji ve inovasyon talebine “dijital dönüşüm” ve “ArGe” ile yanıt veriyoruz!

Son 6 yılda düzenli olarak yüzde 20 büyüyerek, 7 yılda 70 ülkeye ihracat yapabilecek güce ulaşan Silverline, 2017’yi inovasyon yılı ilan ederek, itelligence ile birlikte dijital dönüşüm yolculuğunu sürdürmeye karar verdi. Bu kararının arkasında ise SAP altyapısıyla elde ettiği verilerle geleceğe doğru daha cesur hareket ederek, Avrupa ve dünyanın tanınan bir markası olmak var.

Yaklaşık 10 ay gibi kısa bir sürede canlıya geçen projemizin ana özelliği, alanında Türkiye’deki ilk conversion projelerinden biri olması. Silverline SAP S/4HANA’ya geçiş yapmadan önce de stratejik kararlarını ERP sisteminden çektiği veriler üzerinden alıyordu ve yeni sistemle beraber artık bu kararları daha kısa sürede alabiliyor.

SAP Activate ve Agile metodolojilerinin hibrit bir şekilde uygulandığı projemizin bazı öne çıkan özellikleri şöyle; 2 kontrol kodu, 11 şirket kodu ve 16 üretim yerinin bulunduğu SAP EHP 7, ERP 6.0, Unicode, Microsoft SQL Server (2012), sistemdeki verilerin tamamının S/4HANA yapısına dönüşümü sağlandı. Mevcut SAP sistemi ile entegrasyonu bulunan Doruk Otomasyon, Trex, Codesoft, Horoz Lojistik gibi dış sistem entegrasyonları ile 1500’den fazla müşteriye özgü ABAP nesnesi S/4HANA ile uyumlu hale getirildi.

Yeni sisteme geçiş sürecinde aktif sistem, sadece 3,5 gün çevrimdışı tutuldu, veritabanı 1 TB‘dan 650 GB‘a düşürüldü ve sonuç olarak eski ve yeni sistem arasındaki standart raporlama hızı 2 katına ulaştı.

SAP S/4HANA projesiyle birlikte Gümüş Grup’un tüm şirket ve bağlı şirketlerin IT tabanlı olması yönündeki hedefinin ilk adımı da atılmış oldu. SAP’yi bir dijitalleşme paketi olarak gören Silverline, inovasyona açık ve özveriyle çalışan insan kaynağının da verdiği güçle bu dijitalleşme paketinin kabiliyetlerini kendilerine özgü hale getirerek, artırma yolunda.

Bugün, ankastre mutfak ürünlerinde Avrupa’nın ilk 5, dünyanın en büyük 10 üreticisi arasında yer almayı başaran Silverline, 10 milyonu aşan üretim kapasitesiyle büyümeyi sürdürüyor. Teknoloji ve inovasyonların yardımıyla doğru zamanda doğru karar vermenin önemini bilerek üretim tesislerine yönelik Ar-Ge, otomasyon ve robot yatırımları yapıyor. SAP S/4HANA son sürümü sayesinde artık üretim anında bile gerçek zamanda ürün üzerindeki karı hesaplayabiliyor.

Son 6 yılda düzenli olarak %30 daha fazla yıllık kâr elde etti. Kurulan teknolojik altyapı sayesinde bayilerle birlikte binden fazla kişiyi tek bir sisteme
entegre ederek 7 yılda 70 ülkeye ihracat gerçekleştirebilen bir şirkete dönüştük. Ayrıca, iş süreçlerimiz hızlanırken;satış, dağıtım, üretim, planlama,
maliyet ve kârlılık analizlerini de eş zamanlı olarak yapabiliyoruz.

Mustafa Laçin, Silverline CEO’su

 

Похожие сообщения

Türkiye’nin en büyük treyler üreticisi Tırsan, kamyon ve römork, frigorifik semi-treyler, şasi üretimi, ayrıca DAF’ın Türkiye distribütörü olarak çekici ve yedek parça ithalatı yapıyor.

Прочитать подробнее

Metal ambalaj üretimine 1972'de başlayan SARTEN toplam 12 fabrikasıyla konserve, yemeklik yağ, aerosol, zirai ilaç, madeni yağ, boya gibi farklı sektörlere üretim yapmaktadır.

Прочитать подробнее

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ve en köklü spor kulüpleri arasında yer alan Fenerbahçe, bünyesinde 9 farklı spor branşı ve farklı faaliyet alanlarında 8 şirket barındırmaktadır.

Прочитать подробнее

Контакты
Контакты

По любым вопросам свяжитесь с нами